„Następny duży opór” Bitcoina wynosi 1 bilion dolarów kapitalizacji rynkowej, mówi analityk Bloomberg

Mike McGlone, starszy strateg ds.towarów w Bloomberg, ujawnił, że uważa, że ​​powrót bitcoina do rekordowego poziomu blisko 20000 USD jest początkiem ceny, przy której kapitalizacja rynkowa kryptowaluty osiągnie 1 bilion USD.

Według tweeta McGlone opublikowanego w czasie, gdy BTC utrzymywał się na stałym poziomie powyżej 16 000 USD, 20000 USD jest początkową przeszkodą, ponieważ zbliża się do 1 biliona USD w kapitalizacji rynkowej, a kryptowaluta znajduje się teraz na „wczesnym etapie odkrywania ceny. ”

Załączony wykres opisuje kapitalizację rynkową w wysokości 1 biliona dolarów jako „następny duży opór” dla BTC

McGlone zauważył, że „popularność głównego nurtu rośnie”, prawdopodobnie odnosząc się do różnych zakładów na BTC składanych przez firmy notowane na giełdzie, takie jak MicroStrategy, która kupiła kryptowalutę o wartości 425 milionów dolarów, oraz Square, który kupił 50 milionów dolarów.

McGlone mógł również wskazać, że popularność mainstreamu rośnie z powodu PayPal i jego nowej usługi umożliwiającej użytkownikom kupowanie, sprzedawanie i przechowywanie kryptowalut bezpośrednio na jego platformie . Nowa usługa PayPal jest na razie dostępna dla użytkowników w USA, ale oczekuje się, że zostanie uruchomiona na „wybranych rynkach międzynarodowych” w pierwszej połowie 2021 roku.

Warto zauważyć, że starszy analityk Bloomberg jest dobrze znany z prognozowania zwyżkowej ceny BTC

Jak informowaliśmy, na początku tego miesiąca McGlone przewidział, że BTC przebije swój poprzedni rekord wszechczasów blisko 20000 USD, prowadząc do parabolicznego rajdu w przyszłym roku.

Warto zauważyć, że inni analitycy również są byczy na bitcoinie, w czasie niepewności na rynkach, podczas której niektórzy analitycy twierdzą, że wartość dolara amerykańskiego może spaść w przyszłym roku o 20% . Podczas gdy wiadomości od firm Pfizer i Moderna na temat szczepionek przeciwko pandemii COVID-19 doprowadziły do ​​wzrostów na rynkach akcji i spadły ceny złota, BTC nadal rośnie.