Reprezentant Toma Emmera: Bitcoin nie odchodzi.

Kongres i politycy wydają się wchodzić w grę bitcoin i kryptokurrency o wiele więcej w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Ostatnio przedstawiciel republikanów Tom Emmer z Minnesoty skomentował, że Bitcoin w najbliższych tygodniach stanie się o wiele silniejszy i bardziej istotny.

Tom Emmer: Bitcoin Trader wkrótce stanie się o wiele silniejszy
Bitcoin miał bardzo dziwny rok w 2020 roku. Początkowo waluta zaczynała się w przedziale wysokich 6.000 dolarów, ale przez pierwszych kilka dni roku rosła do pozycji niskich i średnich 7.000 dolarów. W następnym miesiącu miała ona wzrosnąć do 10 000 dolarów, ale ostatecznie spadła do wysokiego przedziału 3 000 dolarów – tracąc około 70% swojej wartości w połowie marca – po rozprzestrzenianiu się pandemii koronaawirusów, która ostatecznie zebrała poważne żniwo na światowych rynkach finansowych.

Jednak waluta zaczęła szybko rosnąć, gdy ludzie zobaczyli ją w innym świetle. Bitcoin, jako środek zabezpieczający bogactwo, był potężnym narzędziem, gdy rzekomo chodziło o dywersyfikację portfela i ochronę ich finansowych kontraktów terminowych. Wiele osób zaczęło szybko kupować Bitcoin i krypto-waluty jako sposób na zabezpieczenie swoich pieniędzy, a w rezultacie waluta wzrosła do zakresu 9000 dolarów do maja.

Obecnie kryptokurna waluta numer jeden na świecie znajduje się w przedziale 12.000 dolarów. Obecnie obraca ona za niecałe 11 900 dolarów, a Tom Emmer uważa, że aktywa te będą miały poważny wpływ na poglądy ludzi na temat pieniędzy. On twierdzi:

Kiedy wyjdziemy z kryzysu, Bitcoin nie odejdzie. [Bitcoin jest] będzie silniejszy. Tylko patrzcie. Ma wartość, a kiedy coś ma wartość, ludzie będą podejmować ryzyko i będzie się rozwijać.

Do tej pory dokonano ogromnych zmian, być może największych (i ostatnich) z nich, że banki są teraz w stanie zapewnić klientom usługi przechowywania kryptograficznego. Jest to o tyle ogromne, że przepaść między finansami scentralizowanymi i zdecentralizowanymi została zniwelowana. Sugeruje to również, że banki postrzegają teraz krypto-waluty jako narzędzia finansowe przyszłości i produkty, które nie znikną w najbliższym czasie.

Centralizacja musi się udać

Emmer krytycznie odnosi się również do sposobu działania banków i instytucji finansowych. Twierdzi, że sposób funkcjonowania banków w Stanach Zjednoczonych pozostaje taki sam od ponad 40 lat i dopóki bankowość pozostaje scentralizowana w kraju, nie będzie wystarczająco dużo pozytywnych zmian. Stwierdza on:

Zdarzają się rzeczy, które zakłócają scentralizowaną naturę naszego społeczeństwa. Mamy zamiar wysadzić to wszystko w powietrze z powodu pandemii… Myślę, że właśnie przechodzimy do następnej fazy, dlatego krypto, obszar, ekscytuje mnie… Nie cofniemy się, jeśli chodzi o supersamochód internetowy. Musimy iść do przodu… Bitcoin nie jest problemem. Scentralizowana kontrola jest.